На сучасному етапі почались аукціони з продажу землі. І, як і в минулому році, жителі України дуже цікава тема запуску земельного ринку, його негативні та позитивні сторони. Фахівці з певною компетенцією в галузі сільського господарства і агрономії поки не прийшли до спільної думки в даному питанні. Про зміну ситуації можна дізнатися в липні цього року, саме з цього місяця дозволять фізичним особам купувати землю. При організації чесних торгів уряд до того ж має зважати на пропозиціями власників земельних ділянок, хоча б тому, що вони володіють великим обсягом сільськогосподарських земель України.
Аукціонні торги з продажу землі та його специфіки
Вільна реалізація ділянок, що перебувають у власності – це вельми значущий аргумент, що обґрунтовує початок роботи ринку по землі в Україні. Забезпечення кожному громадянину юридичного права розпоряджатися особистим майном без обмежень – неодмінний атрибут держави з принципами демократії.
На українському просторі ринку землі завжди було присутнє негласне нерівність. Жителі села, які працювали в колективних господарствах, обтяжені земельною ділянкою, який забезпечує гарантії безперервності обробки земель. У цьому селяни мають перевагу над проживають в містах. Воно укладено в тому, що у селян є можливість завести господарство або наділи віддати під оренду, не втративши свого капіталу. Збалансувати функціонування сільськогосподарського сектору і дати конституційне право всім громадянам України націлений Закон № 552.
Резиденти України з 1 липня 2021 року, незважаючи на регіон проживання зможуть взяти у власність територію до 100 га. Оскільки реалізації земель державного і комунального майна не здійснюється, то придбати землю можна буде у приватних продавців.
Народні обранці взяли ініціативу розгляду майбутніх перспектив продажів сільськогосподарських угідь через цифрову систему Prozorro.Sale. Вона може забезпечити торгівлю землі без порушення корупційного законодавства і прибутковість галузі для держави, а також ефект від адміністрування цінного ресурсу. Корисна інформація про земельний ринок міститься на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/.
Аграрні площі скоро можна буде придбати на аукціоні Prozorro.Sale Бути готовим- ось що потрібно для того, щоб стати учасником ринку землі, адже він почне свою роботу дуже скоро. Українська універсальна біржа – це сервіс на якому можна пройти реєстрацію для отримання статусу учасника торгів в системі Прозорро.Продажі.