Отож, що ж собою представляє Українська біржа енергетики? Сьогодні це єдине джерело релевантних котирувань біржі на українські ресурси енергетики. Міністерством розвитку енергетики, торгівлі та с/г України, рекомендовано застосовувати котирування УЕБ, як орієнтиру для цін на природний газ в продукти нафтової промисловості.

Проте, Мінекономіки зазначає, що вартість нафтопродукту у публічних торгівлях може коливатися в залежності від європейських котирувань біржі та котирувань УЕБ. Також, згідно з рекомендаціями Міністерства, зміни вартості природного газу на публічних аукціонах в додаткових угодах врегульовується за спеціальною формулою, що враховує котирування середньозваженої вартості щомісячних ресурсів природного газу та хабу NCG контрактів Mount+1 на УЕБ. Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» тендерна документація, обов’язково повинна містити проект договору про купівлю-продаж разом з зазначеним порядком змін умов. При цьому, замовник сам формує цей проект договору і додає туди порядок змін умов договору. Він може включати в себе лише ті випадки, які вважаються передбаченими статтею 41 Закону України.

Інформування про ринок природного газу та продукти нафтової промисловості.

Завжди можна звернутися до працівників Української енергетичної біржі. Вони швидко і якісно надають інформаційні довідки про ринкову вартість нафтопродукта чи природного газу. Проте, інформаційна довідка має два варіанта виконання. По-перше, довідка з розрахунків уточнюючої вартості нафторесурсів, згідно з рекомендаціями Мінекономіки, вказівками і описом певних складових. Другий варіант виконання інформаційної довідки по вартості продуктів нафтової промисловості, включає в себе довідку про котирування біржі нафти на УЕБ. Вартість розраховується шляхом ділення вартості угод, що були укладені, за видами товарів на протязі всього торгового дня, на кількість цього товару.

Посилання на сторінку УЕБ  https://www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator. Дана сторінка надає можливість самостійно скористатися калькулятором вартості газу. Також, можна знайти більше інформації за даною тематикою. Обов’язково переходьте за посиланням та приєднуйтесь до Української енергетичної біржі. Ви зможете вигідно придбати лоти та прийняти участь в аукціонах з купівлі-продажу навтопродуктів, природного газу, та інших енергоресурсів.