Тендер, торги й державні закупівлі – це поняття, які досить часто викликають дуже багато суперечок. Досить часто люди говорять про те, що такий формат не є вигідним для серйозних компаній, так як принцип електронних торгів полягає в тому, щоб замовник отримав певний товар або послугу по мінімальній ціні. 

Є також і інша позиція, яка вказує на те, що електронні торги – це інструмент, який дозволяє підвищити імідж компанії, знайти їй нові сфери впливу, нових партнерів й так далі. 

Для того, щоб впевнитися в цьому особисто потрібно самостійно шукати ті же тендери, користуючись послугами електронних майданчиків. Один з таких сервісів – це сайт tender.uub.com.ua. Це один з відомих та зручних сервісів, де можна легко налаштувати розсилку й не витрачати багато часу на ознайомлення з інтерфейсом й тому подібними моментами.

Кому можуть бути вигідні електронні торги?!

Варто почати з того, що будь-який тип торгів, чи то закриті, чи відкриті – це процедура, що потребує багато часу. Спочатку готується пропозиція, потім вимоги, потім збираються заявки, далі вони розглядаються, підписується договір і так далі. Тому, якщо компанії потрібен певний товар або послуги в терміновому порядку – торги тут точно не підходять.

Електронні торги будуть дійсно ефективними й зручними для:

  • Компаній, які знаходяться на перехідному етапі розвитку і зацікавлені в тому, щоб знайти більш серйозних партнерів, з якими можна буде співпрацювати й надалі;
  • Коли мова йде про компанію, яка має бажання підвищити популярність бренду й зробити більш ходовим;
  • Державних установ, яким потрібно опроводити масштабні закупки, не витрачаючи на це великих коштів;
  • Великих компаній, які можуть братися за торги з продажу нерухомості, земельних ділянок та інших глобальних направленостей.

Сучасні електронні торги дають змогу купувати все, навіть ліс і брати в користування енергоносії. Це ті моменти, які потрібно брати до уваги в обов’язковому порядку. Тому, говорити про те, що торги – це варіант для невідомих компаній – це міф.

Більш того, саме великі компанії краще розуміють, як можна отримувати з тендерів й торгів максимум вигоди. Основна ж перевага торгів – це прозорість і легальність. Відповідно, компанія не буде порушувати ніяких законів й точно не попаде під якісь санкції, які точно не приведуть ні до чого позитивного.