Проведення тендерних закупівель – це вже давно відомий та зрозумілий формат, що дає реальну можливість закупити певну продукцію, послуги або ж навіть виконання робіт, скориставшись зручним електронним майданчиком. Все що вимагається від потенційного учасника на першому етапі – це вибір електронного майданчика та проходження реєстрації на обраному сайті. Якщо підійти до процедури правильно, то цей процес є досить простим.
Якщо перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power й вже безпосередньо на ТБ “українська енергетична біржа” обрати цікавий для вас розділ, ви зможете дуже швидко та просто знайти відповіді на ті питання, що є для вас актуальними на конкретному часовому відрізку.
Якщо питання досить складне, то є вирішення – це звернення до технічної підтримки. Вихід на зв’язок з операторами – це ще одна зручна опція, якою справді варто скористатися, якщо у вас з’явились якісь питання з приводу участі в торгах.
Що потрібно знати про укладання угоди про держзакупівлі в ПроЗорро
Проведення основної процедури закупівель – це найбільш довгий процес, що потребує від учасника максимальної активності. Часто, користувачі забувають про останній та дуже важливий етап – це укладання договору.
Незалежно від того, чи то є постачання товарів, надання послуг або ж виконання робіт, укладання домовленостей – це обов’язкова умова і від цього залежить те, як саме будуть проходити торги.
Сам алгоритм дій при підписанні договору виглядає приблизно так:
- Замовник зобов’язаний опублікувати умови контракту в ПроЗорро й з робити це протягом 5-ти днів з моменту, коли був оголошений переможець. Вже заповнений документ повинен містити в собі інформацію про вартість самого контракту, предмет закупівлі та переможця;
- Далі, переможець в боротьбі за лот має 5 днів на те, щоб детально ознайомитися з запропонованими йому умовами та підписати цей документ. У випадку, якщо в нього є якісь зауваження, він має право на те, щоб надіслати замовнику відповідний протокол, який буде розглянутий максимально швидко;
- У випадку, якщо помилки дійсно присутні і протокол було подано вчасно, замовник має 3 робочих дні на те, щоб допрацювати документ і повторно надіслати його на підпис учаснику, який став переможцем в боротьбі за тендер;
- Далі, учаснику знову дається три робочих днів, протягом яких він повинен підписати цей документ, використовуючи електронний підпис. Більш того, важливою умовою є ще виконання умов по забезпеченню контракту;
- Останній крок – це підписання угоди зі сторони замовника, який має ті ж самі 3 дні на те, щоб повторно ознайомитися з угодою, переглянути умови забезпечення контракту та підписати договір.
Сама угода буде вважатися укладеною лише в той момент, коли вона буде внесена до системи ПроЗорро. Умова публікації угоди – це ще один важливий аспект, про який не варто забувати. На це також виділяється певний проміжок часу, протягом якого виконавець повинен впоратися з цим завданням.
Чи можна якось обійти закон про ПроЗорро
Це одне з частих запитань, яке дуже часто надходить від людей, які тільки мають плани пройти реєстрацію в системі та брати участь в сучасному форматі закупівель, аукціонів та торгів.
Тут варто почати з того, що не всі зобов’язані користуватися системою ПроЗорро та проводити всі закупівлі на аукціонах і торгах. Ця умова є актуальна лише для тих компаній та організацій, що використовують бюджетне фінансування.
Відповідно, вони складають річний план, на основі якого проводять всі закупівлі лише з використанням системи ПроЗорро та електронних майданчиків. Робиться це для того, щоб у держави була можливість контролювати проведення всіх цих закупівель і не допускати ніяких корупційних схем.
У випадку з приватними установами, вони мають свої джерела фінансування і мають повне право взагалі на використовувати систему аукціонів. При цьому, враховуючи економічну складову, прозорість та зручність створеного механізму, дуже часто вибір все рівно падає на даний формат.
Тому, якщо говорити про приватні компанії, вони справді можуть обійти закон про ПроЗорро, тому що це не стосується безпосередньо їх.
Якщо ж розглядати сам закон про проведення публічних закупівель, то державні установи не мають права порушувати жоден з пунктів, що прописаний в діючому законодавстві. Кожен неправильний крок та ігнорування важливих моментів буде мати свої наслідки, які є не зовсім цікавими для таких організацій.
У випадку, якщо вас цікавлять ще якісь моменти, що стосуються формату торгів та закупівель, у вас завжди є можливість отримати детальну консультацію, звернувшись до технічної підтримки обраного електронного майданчика. Робиться це елементарним чином і не потребує багато часу.