Кожна держава повинна мати певні стратегічні запаси, котрі допомагають їй підготуватися до несприятливих обставин. Україна також не є винятком і на території країни існує близько тридцяти різноманітних складів, на яких і зберігаються такого роду ресурси. Це допомагає більш відповідально поставитись до можливих несприятливих подій та завжди мати у запасі певні найцінніші ресурси.

Тут мова йде саме про ті ресурси, котрі мають максимальну цінність та першими знадобляться при тих чи інших обставинах. В цій статті мова буде йти про ресурси з цього резерву та про ті факти, котрі повинні знати підприємці, коли мова йде про даний сектор.

В першу чергу ми можемо говорити про те, що саме ресурси зі стратегічного резерву можуть виявитись максимально цікавими для держави у випадках певних непередбачуваних ситуацій. Проте частіш за все ці ресурси просто зберігаються без діла та так і не використовуються, адже такі несприятливі умови трапляються досить рідко.

При цьому не слід забувати про той факт, що строки придатності даних ресурсів можуть поступово витікати, тобто їх необхідно буде списувати та утилізувати. Так як більша частина всіх цих ресурсів так і залишається не використаною, то на процесі списання держава постійно втрачає кошти, котрі були витрачені на придбання ресурсів.

Тому тут є сенс говорити про необхідність модернізувати процес та досягти того, щоб вийти на цілком новий рівень у даному напрямку

Насправді, ці ресурси варто списувати ще до того, як вийде їх строк придатності. Так як вони потенційно можуть бути цікавими для багатьох підприємців з усієї країни, то цлком лгічним кроком було б знизити ціни на ці ресурси та продати їх у форматі відкритого електронного аукціону.

Зробити це можна за допомогою спеціалізованого акредитованого майданчика sale.uub.com.ua, на якому вже зараз активно проводяться певні аукціони у різноманітних напрямках. Через цей майданчик можна взаємодіяти з порталом Прозорро.Продажі, тому ця опція і правда є досить цікавою.

Якщо перевести списання ресурсів з державного резерву у формат електронного аукціону, то в результаті буде реальна можливість отримати певні грошові кошти з продажу такого роду майна. Саме тому досить неправильним є ігнорування даного питання та спроба зробити все без належного регулювання.

Оскільки списання ресурсів потенційно може приносити певний прибуток, то такою цікавою можливістю точно варто скористатися

Слід зауважити, що вже є практично повністю готовий процес, котрий дозволить більш відповідально підійти до цього питання. 

Завдяки порталу Прозорро.Продажі вже зараз здійснюється велика кількість угод різного масштабу. Тому загалом немає причин вважати, що і регулювання процесу продажу ресурсів з державного резерву може стати чимось ускладненим. Фактично, нелогічним цей процес є просто зараз, а якщо вдасться перевести його в онлайн режим, то таким чином можна буде досягти великою кількості позитивних зрушень.

Сам по собі факт торгівлі майном з державного резерву є цілковито нормальним і широко використовується у міжнародній практиці. Тимнеменш в Україні цей процес поки що залишається недоступним.

Досить скоро ситуація повинна змінитися на краще, та ми з вами будемо свідками того, як відкриті торги стосовно такого роду майна будуть постійно проходити на порталі Прозорро. Суть в тому, що велика кількість ресурсів постійно списується, так що торги у цьому секторі обіцяють бути досить активними та цікавими для бізнесменів різного масштабу.

Більше корисної інформації за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve