Товарні біржі існують вже багато століть, але в Україні біржова торгівля недостатньо розвинена, хочу в останні роки тенденція змінилася. Запуск аукціонів через систему Прозорро, відкриття енергетичного ринку привернули увагу до електронних майданчиків. Один із таких Українська енергетична біржа, яка являється лідером серед вітчизняних бірж. Ознайомитись з її роботою можна за посиланням: www.ueex.com.ua.

Як працюють товарні біржі

Товарний ринок пропонує активи на безліч різноманітних продуктів. На біржах продається близько сотні постійних біржових товарів. У їх число входить нафта, дорогоцінні метали, зернові, промислова сировина, тварини та харчові продукти. Як правило, трейдер займає тільки одну нішу, інакше можна серйозно помилитися з передбаченнями зростання або падіння ціни, і втратити майже всі активи.

На товарній біржі щодня встановлюють ціни на товари, коригують їх у разі потреби. Саме ціни світового товарного ринку є вирішальним критерієм у створенні попиту на товар, а також показують поточний стан того чи іншого товару на ринку. Проводиться страхування майбутньої ціни, так зване хеджування.

Роль біржі у світові торгівлі

Створюється спеціальна система продажів та розрахунків, яка гарантує наявність купленого товару на складах. Саме світова торгова біржа розробляє міжнародні закони про біржі та вирішенні тих чи інших угод, суперечок і т.п. Через такі біржі здійснюється фінансування більшості великих підприємств, там же збувають свої товари величезні корпорації й дрібні виробництва. Світова біржа вважається найкращим способом регулювання економіки в умовах глобальної модернізації промисловості.

Жодна людина не зможе встежити за всіма змінами ціни і якості того чи іншого товару, в той час як розгалужена система біржі дозволяє максимально якісно обробляти всі запити. Кожна біржа є вузькоспеціалізованою. Наприклад, світовий центр збуту вовни знаходиться в Мельбурні, а рису – в Мілані.

Торгові біржі відіграють найважливішу функцію на світовому ринку та регулюють ціни на ряд найважливіших товарів, в тому числі, харчові продукти, нафту. Без біржі стало б неможливим прогнозувати падіння або зростання цін, а також адекватно маніпулювати всіма потрібними поняттями.