Щоб купувати та продавати енергоресурси за справедливими ринковими цінами, приймайте участь у електронних біржових торгах! Згідно закону України «Про ринок електричної енергії», який був прийнятий у липні 2019 року, реалізація електроенергії та інших енергетичних ресурсів повинна відбуватися за прозорими правилами. Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ») є лідером серед електронних майданчиків по купівлі-продажу нафти і нафтопродуктів, вугілля, електрики, природного газу і газового конденсату та іншої продукції, та акредитованим партнером системи публічних державних закупівель ProZorro. ТБ УЕБ формує ринкові котирування на енергоресурси з урахуванням світових цін на міжнародних біржах.
Як продавати електроенергію на Українській енергетичній біржі
Раніше реалізації електричної енергії здійснювалася через оптового покупця – державне підприємство «Енергоринок», яке, в свою чергу, перепродавало електроенергію енергопостачальним компаніям. А енергопостачальні компанії продавали її кінцевим споживачам. Такий довгий ланцюжок не сприяв чесній конкуренції та справедливому формуванню цін.
Після прийняття ЗУ «Про ринок електроенергії» продавати електрику можна за однією з таких чотирьох схем:
- Ринок двосторонніх контрактів. Це основна схема, за якою діє Товарна Біржа «Українська енергетична біржа». Покупець укладає договір напряму з виробником чи постачальником електричної енергії.
- Ринок «на добу вперед». По цій схемі енергоресурс продається на наступний день, який йде за поточним.
- Внутрішньодобовий ринок. Електрична енергія продається безпосередньо перед її споживанням.
- Балансуючий ринок. Така схема дає можливість збалансовувати обсяг відпущеної та отриманої з електромережі електроенергії.
Особливості продажу електрики на ТБ УЕБ
Для того, щоб купувати чи продавати енергоресурси за вигідними ринковими цінами, реєструйтеся на сайті ТБ УЕБ www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-prodati-elektroenergiu-na-birzhi-ueb/. Після реєстрації анкета користувача проходить ухвалення біржового комітету. Після набуття статусі непостійного члена біржі, компанія чи підприємець можу приймати учать у відкритих біржових торгах. Ви можете самі оголошувати аукціон чи подавати заявки на участь у електронних біржових торгах. Отримувати актуальну інформацію про нові тендери та аукціони можна, підписавшись на електронну розсилку на пошту чи месенджер.