Щоб купувати та продавати енергоресурси за справедливими ринковими цінами, приймайте участь у електронних біржових торгах! Згідно закону України «Про ринок електричної енергії», який був прийнятий у липні 2019 року, реалізація електроенергії та інших енергетичних ресурсів повинна відбуватися за прозорими правилами. Товарна Біржа «Українська енергетична біржа» (ТБ «УЕБ») є лідером серед електронних майданчиків по купівлі-продажу нафти і нафтопродуктів, вугілля, електрики, природного газу і газового конденсату та іншої продукції, та акредитованим партнером системи публічних державних закупівель ProZorro. ТБ УЕБ формує ринкові котирування на енергоресурси з урахуванням світових цін на міжнародних біржах.

Як продавати електроенергію на Українській енергетичній біржі

Раніше реалізації електричної енергії здійснювалася через оптового покупця – державне підприємство «Енергоринок», яке, в свою чергу, перепродавало електроенергію енергопостачальним компаніям. А енергопостачальні компанії продавали її кінцевим споживачам. Такий довгий ланцюжок не сприяв чесній конкуренції та справедливому формуванню цін.

Після прийняття ЗУ «Про ринок електроенергії» продавати електрику можна за однією з таких чотирьох схем:

  1. Ринок двосторонніх контрактів. Це основна схема, за якою діє Товарна Біржа «Українська енергетична біржа». Покупець укладає договір напряму з виробником чи постачальником електричної енергії.
  2. Ринок «на добу вперед». По цій схемі енергоресурс продається на наступний день, який йде за поточним.
  3. Внутрішньодобовий ринок. Електрична енергія продається безпосередньо перед її споживанням.
  4. Балансуючий ринок. Така схема дає можливість збалансовувати обсяг відпущеної та отриманої з електромережі електроенергії.

Особливості продажу електрики на ТБ УЕБ

Для того, щоб купувати чи продавати енергоресурси за вигідними ринковими цінами, реєструйтеся на сайті ТБ УЕБ www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-prodati-elektroenergiu-na-birzhi-ueb/. Після реєстрації анкета користувача проходить ухвалення біржового комітету. Після набуття статусі непостійного члена біржі, компанія чи підприємець можу приймати учать у відкритих біржових торгах. Ви можете самі оголошувати аукціон чи подавати заявки на участь у електронних біржових торгах. Отримувати актуальну інформацію про нові тендери та аукціони можна, підписавшись на електронну розсилку на пошту чи месенджер.