Багато підприємств знають про проведення відкритих тендерів, але навіть не замислюються про те, щоб взяти в них участь. Відмовок можна знайти масу. Дехто донині вважає що перемогти неможливо, так як корупція нікуди не поділася з цього сектора і не варто навіть сподіватися на таку можливість. Інші схильні вважати, що там вкрай висока конкуренція і незалежно від того, наскільки розвинене Ваше підприємство, завжди знайдеться хтось більш оптимальний для організаторів тендера. Проте, обидві ці думки помилкові. З одного боку, корупційний елемент зведений до мінімуму, так як майданчик ProZorro є повністю відкритим для всіх охочих і кожен може переглянути всі угоди. До того ж, за нею постійно стежить антикорупційний комітет, який досить швидко навчився вичисляти всі нечесні операції, на які націлилися організатори тендеру.

З іншого боку, зараз цей майданчик має потребу в більшій кількості виконавців, так як замовлення є постійно, причому в самих різних сферах. Якщо Ви все ще не проявили інтерес до систем державних закупівель, то саме час це зробити, так як цей сектор по праву вважається золотою жилою, яку незаслужено недооцінюють деякі приватні підприємці.

Якщо більш детально говорити про те, як же все-таки можна виграти тендер, то можна навести такі рекомендації

  1. Починати варто з малого. Не потрібно відразу ж кидатися на великі тендери, навіть якщо Ви впевнені в своїх силах. Найчастіше, там будуть досить високі вимоги до виконавців, а також учасників буде зовсім не мало, так що здобути перемогу в такому тендері хоч і реально, але досить складно. Проте, якщо розглядати менш масштабні угоди, що все одно є вкрай цікавими, то здобути перемогу в тендері буде куди простіше. Великі тендери ще і вимагають від Вас певних навичок і часто підприємства просто переоцінюють свої можливості. Провалений тендер це далеко не найкраще, що може трапитися з Вашим портфоліо, так що варто все ж звернути свою увагу на більш дрібні тендери і поступово переходити до великих в міру набуття необхідного досвіду.
  2. Знизити маржу. Маржинальністю називають Ваш чистий прибуток, яку отримає підприємство в результаті виконання замовлення. У тендері переможець визначається в автоматичному режимі і перемагає завжди те підприємство, яке дало максимально вигідну пропозицію. Відповідно, якщо Ви є новачком і ще не встигли освоїтися в тендерах, то найкращим варіантом буде знизити свою маржу до мінімуму і подивитися що з цього вийде. Якщо Ваша пропозиція буде дійсно привабливою, то велика ймовірність того, що перемогу здобуде саме Ваше підприємство.
  3. Вибір хорошого акредитованого майданчика. Тільки через них можлива участь в тендері, так що варто приділити належну увагу вибору найбільш зручного. Хорошим варіантом буде майданчик tender.uub.com.ua, що має всі необхідні сертифікати, а також досить зручний у використанні.
  4. Будьте першим. Ваші шанси в значній мірі підвищаться, якщо Ви не будете пропускати всіх цікавих для Вас тендерів. Для цього не потрібно 24/7 сидіти на сайті в надії побачити там щось варте уваги. Досить просто підписатися на відповідну розсилку і всі Ваші тендери будуть надсилатися на пошту.

Якщо ж у Вас є намір провести тендер, використовуючи систему Прозорро, то більш детально про це можна дізнатися за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/yak-provesty-tender-v-systemi-prozorro. Як бачите, здобути перемогу в тендері насправді не так вже й складно, так що явно варто випробувати свої сили і зробити крок назустріч привабливим замовленням, що зможуть зробити компанію більш успішною та вивести на цілковито новий рівень.