Якщо ви вже є трейдером, ви, напевно, знаєте, що існує цілий список слів, термінів і виразів, які зустрічаються переважно у світі трейдингу. Технічний та фундаментальний аналіз, лінії Боллінджера, рівні підтримки та опору, свінг-трейдинг — це лише верхівка айсберга. Те саме відбувається майже з кожною спеціалізованою темою — всі вони мають свої терміни та жаргон, знайомство з якими може зайняти деякий час.

Криптовалюти не є винятком, тому, якщо ви починаєте торгувати ними або розглядаєте можливість торгівлі ними на https://www.bybit.com/ru-RU/, є сенс ознайомитися зі спеціальними термінами та виразами, які ви, швидше за все, зустрінете в світі криптовалют. Щоб ви могли почати, ми підготували посібник для початківців за деякими ключовими термінами, які ви можете зустріти на своєму шляху.

Технологія блокчейн та пов’язані з нею криптовалютні терміни

Перш ніж ми докладно зупинимося на основних видах криптовалют, слід пояснити термін «блокчейн». Блокчейн — це особливий тип програмної технології, де побудовано більшість криптовалют. Блокчейн використовує однорангову мережу комп’ютерних вузлів для перевірки криптовалютних транзакцій та прав власності. Цей процес перевірки використовує криптографію для забезпечення безпеки. Криптографія включає використання складних математичних формул і є тим, що дає криптовалютам їх назву.

Вузли — це кожен комп’ютер у мережі, де встановлено певне програмне забезпечення. Деяким спеціалізованим вузлам доручається вирішення криптографічних завдань, що використовуються для забезпечення безпеки криптовалютних транзакцій. За свою роботу вони одержують нові криптовалютні одиниці. Оскільки вони докладають зусиль для видобутку нових одиниць криптовалюти, ці вузли-фахівці називаються «майнерами».

Різні види криптовалют — монети та токени

Одна з перших речей, які необхідно дізнатися про криптовалюти, — це чому одні з них називаються «монетами», а інші — «токенами», а іноді навіть «корисними токенами». Криптовалютні монети — це криптовалюти, які призначені для купівлі та продажу всіх видів товарів та послуг як альтернатива традиційним «фіатним» валютам, таким як долар, фунт стерлінгів, євро або єна. Біткоін, найперша криптовалюта, є прикладом криптовалюти-монети, як і інші монети, такі як Bitcoin Cash та Litecoin.

Криптовалютні токени не призначені для «витрати» так само, як традиційні валюти. Натомість вони асоціюються з блокчейнами, які виконують певну функцію. Це може бути блокчейн смарт-контрактів, наприклад Ethereum, який використовується для створення децентралізованих додатків, відомих як «Dapps» або блокчейн платежів, наприклад Ripple. Розпочати інвестувати ви можете тут https://www.bybit.com/uk-UA/. Перш ніж занурюватися в трги чи інвестування, варто дізнатися про особливості криптовалют якомога більше. Це створить ідеальні умови для того, щоб взяли від цього сектору певні результати.