В даний час на цій сторінці ми просто розповімо про те, що таке торгові боти, щоб ті, хто вперше знайомиться з криптовалютною торгівлею могли зрозуміти, що означає торгівля ботами.

Будь-який трейдер, що спостерігає за біржами, такими як https://www.bybit.com/kk-KZ/, помітить, як невеликі ордери заповнюють книги заявок, а заявки розміщуються нелюдсько швидко, і запитає, як це робиться: це роблять боти.

Що таке бот-трейдінг? Що таке API? Що таке торговельний бот?

  • Що таке бот-трейдінг? Торгівля ботами – це використання програмного забезпечення для автоматизації торгівлі. Боти спілкуються з біржею через «API» і можуть розміщувати ордери на купівлю та продаж за вас. Це робиться як у торгівлі криптовалютою, так і в інших видах торгівлі. Це цілком законно та вітається на більшості криптовалютних бірж, однак лише певні брокери за межами криптовалют дозволяють це.
  • Що таке API? API, або інтерфейс прикладного програмування, — це інтерфейс для програми, який дозволяє йому надсилати та отримувати певні типи даних. Наприклад, це може бути спосіб взаємодії вашого бота з біржею для розміщення ордерів на купівлю та продаж, а також для збору даних про ціну та баланс.
  • Що таке торговельний бот? Торговий бот — це програма, яка може здійснювати вам угоди на онлайн-біржі на основі параметрів, заданих програмістом або користувачем. Наприклад, програма, яка купуватиме, коли RSI криптовалюти буде низьким, і продаватиме, коли RSI буде високим.

Ваша програма (наприклад, ваш торговий бот) <- -> API (частина програми, наприклад, частина криптовалютної біржі), міст між вашою програмою та додатком <- -> додаток (наприклад, криптовалютна біржа) отримує команди через API від вашої програми та виводить дані для відправки через API у вашу програму.

Як торгові роботи працюють з криптовалютними біржами

Більшість криптовалютних бірж дозволяють використовувати API для взаємодії з біржею. Це означає, що у них є інтерфейс, що дозволяє як отримувати дані з біржі, так і вносити конкретні зміни в свій рахунок за допомогою програми. Зокрема, автоматизовані програми, які здійснюють угоди на біржі, використовуючи API біржі, називаються «торговельними ботами». Використання торгового бота + API дозволяє вам здійснювати угоди програмно. Ви можете купити або створити програму, яка виконує певну торгову стратегію, задану вами чи кимось іншим. Тобто. «Торгівля ботами». Така торгівля доступна на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/ та на інших сучасних майданчиках.

Декілька слів про стратегію. Криптовалюти можуть бути дуже волатильними, і надто прості стратегії на низьких часових рамках легко експлуатувати. Імовірність того, що ви заробите гроші, використовуючи стратегію MACD «зі коробки» на 1-годинних свічках, невелика. Загалом, якщо ви хочете бути простіше, використовуйте більш високі часові рамки. Для початку слід вивчити основні стратегії роботи з ботами на крипто ринку.