Біткоін був створений як спосіб для людей пересилати гроші через інтернет. Ця цифрова валюта мала стати альтернативною платіжною системою, яка працюватиме без центрального контролю, але при цьому використовуватиметься так само, як і традиційні валюти.

Купити його можна на біржі https://www.bybit.com/ru-RU/

Що таке Біткоін

Біткоін — це цифрова валюта, яка працює без будь-якого центрального контролю чи нагляду з боку банків та урядів. Натомість вона спирається на однорангове програмне забезпечення та криптографію. Усі транзакції біткоіну записуються до публічної бухгалтерської книги, копії якої зберігаються на серверах по всьому світу. Кожен, хто має вільний комп’ютер, може встановити один із цих серверів, званий вузлом. Консенсус щодо того, кому які монети належать, досягається криптографічно на цих вузлах, а не за допомогою центрального джерела довіри, наприклад банку.

Кожна транзакція публічно транслюється у мережу та передається від вузла до вузла. Кожні десять хвилин або близько того ці транзакції збираються майнерами в групу, яка називається блоком, і постійно додаються до блокчейну. Це остаточна бухгалтерська книга біткоіну. Так само, як ви зберігаєте традиційні монети у фізичному гаманці, віртуальні валюти зберігаються у цифрових гаманцях, доступ до яких можна отримати за допомогою клієнтського програмного забезпечення або низки онлайн та апаратних засобів.

В даний час біткоіни можна розділити на сім десяткових знаків: тисячна частка біткоіну відома як мілі, а стомільйонна частка біткоіну — як сатоші. Насправді немає такого поняття, як біткоін гаманець, є лише угода між учасниками мережі про право власності на монету. Закритий ключ використовується для підтвердження права власності на кошти в мережі під час транзакції. Людина може просто запам’ятати свій приватний ключ, і йому більше нічого не потрібно, щоб отримати чи витратити свої віртуальні гроші – ця концепція відома як brain wallet.

Чи можна конвертувати біткоін у готівку?

Біткоін можна обміняти на готівку, як і будь-який інший актив. В інтернеті існує безліч криптовалютних бірж, де люди можуть це зробити, але транзакції також можна проводити особисто чи через будь-яку комунікаційну платформу, що дозволяє навіть малим підприємствам приймати біткоін. У біткоін не вбудовано офіційний механізм конвертації в іншу валюту. В основі мережі біткоіну немає нічого цінного за своєю суттю. Але це справедливо для багатьох найбільш стабільних національних валют світу після відходу від золотого стандарту, таких як долар США та фунт стерлінгів Великобританії.

Вільна торгівля Біткоіном та багатьма іншими криптовалютами проходить на спеціалізованій крипто біржі, наприклад тут https://www.bybit.com/uk-UA/. Ви також можете почати торгувати на такого роду майданчику цілком вільно та прозоро. Так як для інвестування вам не треба вкладати велику кількість грошей, то перші кроки можна зробити просто зараз.