Сьогодні електронні аукціони це стандартний варіант придбання майна або державної закупівлі. Завдяки створенню державної системи Прозоро до якої підключена Українська універсальна біржа www.uub.com.ua всі потенційні покупці мають рівні права під час проведення аукціонів.

Для того щоб отримувати повідомлення про наявність цікавого лота, яким часто виступає арештоване майно, вилучене за рішенням виконавчого комітету та виставлене на реалізацію, потрібно зареєструватися на біржі. Завдяки високотехнічним розробкам можливо здійснювати за допомогою особистого кабінету безліч різних маніпуляцій.

Арештоване майно

Досить часто у вигляді лота на аукціонах, які проходять на Українській універсальній біржі за адресою https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/areshtovane-majno/ , виступає арештоване майно. Таке майно свого часу було пред’явлено у вигляді застави, але через невиконання боргових зобов’язань було заарештовано і не викуплено. Таке майно переходить на баланс банку, який у свою чергу визнаний офіційно неплатоспроможним. Банки в такому статусі піддаються ліквідації разом з усією масою, цим питанням займається Фонд гарантування вкладів.

Саме Фонд вдається до інвентаризації та обліку всіх активів, які та виставляються у вигляді лотів через електронну платформу Прозоро. Арештованим майном в більшості випадках виступають:

  • нерухомість, а саме житлові приміщення, земельні ділянки, а також нежитлові приміщення.
  • рухоме майно, яке найчастіше представлено у вигляді транспортного засобу, оргтехніки або побутової техніки.
  • права вимоги відповідно до кредитного договору.

Та все це майно може стати заарештованим і бути виставленим на торг якщо відведений на оплату час минуло і є документальне підтвердження непрацездатності. Стати власником такого майна може кожен, який зареєстрований на Українській універсальній біржі.

Як продається арештоване майно на території України?

Реалізація арештованого майна, як рухомого, так і нерухомого, може відбувається за допомогою проведення аукціонів на нашому торгівельному майданчику, підключеному до системи Прозоро. Українська універсальна біржа має досить високий рівень акредитації виданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі. 

Як працює система?

Для того щоб виграти тендер необхідно дотримати кілька правил:

  • зареєструватися на сайті і ввести всі необхідні дані. Після реєстрації буде доступний вхід в особистий кабінет, в можна здійснювати різні маніпуляції.
  • опублікувати оголошення, якщо необхідно.
  • подати заявку, в разі якщо знайдений цікавить тендер, наприклад, є торг з питань банкрутства майна, яке цікавить користувача. У разі необхідності надати всі документи.
  • брати участь в аукціоні і робити ставки.
  • після проведення аукціону оголошується переможець.
  • після того як користувач перемагає на аукціоні необхідно укласти договір.

Придбати на аукціоні майно банкрута може як фізична, так і юридична особа. Часто придбання такого майна є хорошим вкладенням, бо покупець платить за лот меншу ціну, ніж міг запросити власник не будь він банкрутом. Виставлення майна на торг є останньою стадією процедури банкрутства.

Всі електронні аукціони проводяться за Київським часом в робочий період дня, а саме з дев’ятої ранку до вісімнадцятої години. Якщо трапилася таке що остання пропозиція надійшла за п’ять хвилин до закінчення відведеного терміну, то торг продовжується автоматично на десяти хвилин. Але в таких випадках останнє речення може надійти до десяти годин вечора. Система автоматизовано, що дозволяє самостійно вибирає переможця аналізую всі ставки та вибираючи найвищу.