Українська енергетична біржа — це інтернет-портал на якому представлено багато продуктів сировини. На даний час саме ця біржа є лідером серед різноманітних бірж на території України. Учасниками торгівельного майданчика, який зв’язаний з енергетичним ринком, можуть встати, як фізичні так і юридичні особи-підприємці. На українській енергетичної біржі представлені такі товари як газ, вугілля нафтопродукти та багато інших товарів. Всі користувачі вже оцінили перевагу закупівлі та реалізації саме на Українській енергетичної біржі www.ueex.com.ua/eng/exchange-quotations/natural-gas/.

Біржові котирування

Метою діяльності біржі стало формування державного цільового бенчмаркінгу на енергетичні ресурси. Таке можливо за умовою забезпечення належного рівня ліквідності та умови використання більшого інструмента. Все це дозволяє бути впевненим в тому що не буде шахрайські дії зі сторони одного з конкурентів через те, що біржа підключення до системи прозоро.

Таким чином, біржа автоматично відстежує наявність будь-якої корупційних схем або не підконтрольного подорожчання енергоресурсів. Система Прозорро являється гарантом успішних торгів та безпеки. Біржа має високий рівень акредитації від міністерства економічного розвитку та торгівлі. На даний час Товарна біржа це єдине джерело ринкових цін на природний газ.

При формуванні цін визначається неупередженість та прозорість, що можливо завдяки публікації котирування біржі світовими агентствами. Порядок визначення цін інформація стосовно вартості природного газу на торговій біржі можна знайти в розділі презентація. Завдяки фільтру завжди можливо відстежити саме цікаву для конкретного користувача галузь.

Так можливо вибрати:

  • природний газ.
  • нафтопродукти.
  • вугільна продукція.
  • електрична енергія.
  • скраплений газ.

Також необхідно вказати фільтри діапазон дат та вибрати таблиці котирування за місяцем,роком та числом. Після того розкидання будуть вказувати треба натиснути “застосувати”.

Середньозважені ціни на газ за підсумком електронних торгів, які проходять на біржі, можна подивитися на офіційному сайті www.ueex.com.ua.

Офіційний сайт завжди містить саму актуальну інформацію про вартість газу та інших енергетичних ресурсів

Так середньозважена ціну можна розрахувати шляхом ділення вартості, вказану в угоді з урахуванням податків щодо купівлі-продажу, на суму обсягів купівлі-продажу ресурсу за результатами укладених протягом певного періоду.

Так можливо відстежити, як мінялися вартість газу, наприклад у січні 2017 року вартість складала 8330 грн за тисячу кубометрів газу, а через рік вартість була 9683 грн 94 копійок за тисячу кубічних метрів газу. На початок 2019 року вартість газу складала 9822 грн 93 коп. за тисячу кубічних метрів продукту. Згідно з оновленими даними на січень 2020 року вартість однієї тисячі кубометрів природного газу складається 5005 грн 27 коп. всі ціни вказані з податками.

Сьогодні з українською біржою співпрацює понад 900 різноманітних організацій. В електронних торгах брати участь можуть різноманітні організації, як маленькі, так і міжнародні компанії. Основні завдання енергетичної біржі є створення автоматизованого інтернету-майданчика для торгівлі енергетичними носіями.

Також велику роль грає формування прозорих ринкових цін, що є своєрідним індикатором для вітчизняних організацій. Завдяки розробці освітніх програм у багатьох користувачів з’явився шанс ознайомитися з сучасною енергетикою.