На думку першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Мірошниченка, вартість ділянок на ринку землі в майбутньому буде дорівнювати 27 500 грн./га. Ця ціна зумовлена, по-перше, чинним нормативом грошової оцінки. У регіоні це в межах від 20 до 30 тис. грн./га. Паралельно із законодавчим актом України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», результати діяльності НВО надзвичайно розуміються як найнижча вартість на ринку землі. І в процесі торгівлі він може значно збільшуватися. Навіть за особливо приблизними підрахунками, у майбутньому частку в 4 гектари купуватимуть за 160-220 тис. грн.

Розташування самої землі також є суттєвим фактором. Виявляється, якщо не вдається прикріпити його до цього наділу, того, який потенційний клієнт планує засіяти, ціна землі значно знижується.

Чи відбудеться збільшення вартості?

Загалом, немає перспектив очікувати значних стрибків цін на ринку землі до 2024 року. На цей час важливі гравці – більшість сільськогосподарських компаній – приєднаються до ринку земельних ділянок. Вони здатні запропонувати власникам сайтів істотно величезну вартість. Крім того, згідно з опитуванням громадської думки, лише 10% власників земель готові продати свої власні активи.

Держава значно може впливати на вартість ділянки на ринку землі – якщо вона надає фермерам України довгоочікувану підтримку з точки зору прийнятного кредитування та гнучких умов стягнення податків.

Загальнодоступні ціни на ринку землі забезпечуються електронною торговою системою Prozorro.Sale. Як би там не було, для українського сільського господарства вирішення питань відкритого формування вартості на ринку землі та впровадження у відкритих і зрозумілих умовах є особливо пріоритетним. Схеми корупції та продаж власного майна за вартістю, яка навіть не наближається до ринкової вартості, є неабиякими емоційними темами для звичайних власників земель, саме такі побоювання відіграли ключову роль у тому, що громадяни чергової віхи у перетворенні земель погано приймали нововведення у законодавство України. Перейдіть на сайт https://uub.in.ua/post/RinokzemlyogospetsifkakupitisgdlyankunaProzoroProdazh, щоб отримати більше інформації.