Сьогодні орендувати земельну ділянку у держави для будь-яких цілей можна через відкриті аукціони системи Прозорро.Продажі. Ця операція передбачає швидке володіння ділянкою землі з регулярною виплатою, яка надходить до державного бюджету. Для участі у електронних торгах необхідно пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі.
Оренда земельної ділянки у державній власності: як відбувається
Оренда – це найпопулярніша форма володіння землею. У тимчасового використання земельної ділянки є мінімальні витрати. Оренда земельної ділянки відбувається простіше.
Ще недавно ринок землі в Україні не працював на повну силу, а оренда земельних ділянок, державної власності відбувалася тіньовими схемами та з великою корупцією. З цієї причини економіка зазнавала великих збитків. Приватні земельні ділянки здавалися у тимчасове використання виробництва фермерами різних сільськогосподарських продуктів. Через відсутність конкуренції серед землевласників, орендарі виплачували, як правило, мінімальні суми.
Останнім часом ситуація із земельним ринком кардинально змінилася. Головні законопроекти та постанова, які передбачають особливість функціонування та регулювання земельних відносин, вже прийняті законодавчо. Виходячи з цього, реалізація сільськогосподарських угідь та іншого майна проходить через електронні аукціони в Prozorro.Sale. Тільки після проходження реєстрації на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/news/orenduvaty-zemlyu-v-derzhavy-cherez-prozorro-prodazhi можна взяти участь у торгах та купити земельну ділянку.
Оренда землі у держави на торгах Прозорро.Продажі
Якщо ви бажаєте орендувати земельну ділянку, потрібно лише бути акредитованим майданчиком Прозорро.Продажі, наприклад, Української універсальної біржі. Після реєстрації на цьому сайті ви зможете вибрати відповідні лоти та відправити свою цінову пропозицію. Переможець лота визначається автоматично за найбільшою ставкою.
Коли прийняли земельний закон, це стало справжньою сенсацією. Було багато дискусій щодо продажу землі, але ринок землі у 2021 році буквально став активно змінюватись. В оренду стали доступними земельні ділянки всіх форм власності. Це стало поштовхом для формування не лише аграрного бізнесу, а й економіки України.
Землі комунальної та державної власності отримують нових інвесторів, які, в свою чергу, підвищують ефективність цих земель, а значить, збільшуються надходження до державної казни. Як наслідок, процедура проведення земельних торгів здійснюється добросовісно. Суперництво здатне сформувати цілісну об’єктивну цінність на ринку. Сьогодні стати учасником торгів можна на спеціалізованих майданчиках, таких як, скажімо, Українська універсальна біржа, де вже проведено понад 430 000 відкритих торгів, які принесли до бюджету країни понад 59 мільярдів гривень.