Електронні торги діляться на види в залежності від їх цілі проведення. Існують торги, що організовують комерційні структури. Є торги, що проводяться для того, щоб розмістити заказ на поставку продукції чи надання послуг (тендери). Також є різновид торгів, що проводяться для реалізації майна збанкрутілих підприємств, а також арештованого майна. Більш детально про це можна дізнатися тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-dub-kruglyak-u-zhtomri-na-prozoroprodazhi/.

Крім цього електронні торги діляться на відкриті та закриті. Закриті аукціони проводяться не для всіх, а лише для тих, кого запросили. Через закриті торги може здійснюватися закупівля чи продаж продукції, що відноситься, наприклад, до оборонної промисловості.

В свою чергу відкриті торги характеризуються доступністю для всіх бажаючих. З 2016 року в Україні діє система відкритих електронних торгів Прозоро, де можуть прийняти участь всі бажаючі.

Сторони електронних торгів

Електронний аукціон характеризується тим, що в ньому приймає участь відразу 3 сторони: організатор, покупець та оператор торгівельного майданчику. Організатор аукціону виставляє пропозицію, а оператор забезпечує працездатність торгівельної платформи та безпечний доступ. Також оператор перевіряє документи та надає консультаційну допомогу обом сторонам.

Головні переваги відкритих електронних торгів

З їх допомогою можна знайти необхідний товар, замовника чи постачальника продукції. Для того щоб продати чи купити майно, не потрібно нікуди їхати, так як всі операції проводяться в онлайн режимі.

Для продавця відкриті торги означають конкурентну боротьбу між покупцями, завдяки якій на цей товар буде сформована справедлива ринкова ціна. Крім цього, це вигідна можливість безкоштовно прорекламувати свою продукцію.

В свою чергу для покупців електронні торги відкритого типу – це можливість чесно конкурувати з іншими покупцями незалежно від їх статусу.

Для держави електронній відкриті торги – це можливість усунути застарілі корупційні схеми, створені на домовленостях та підкатах. Завдяки чесним торгам буде наповнюватися і державний бюджет.

Таким чином, електронні торги через систему Прозоро – це надійний інструмент для боротьби з тіньовими схемами, що дуже довго панували в Україні при реалізації державного та комунального майна, а також це вигідна можливість для бізнесу розширити свої межі.