У народні депутати надійшов законопроект про торги земельних ділянок через електронні розпродажі. Згідно з законом, держава фактично може продати земельні ділянки державної та столичної власності шляхом електронних розпродажів в рамках електронного обміну.

Тонкощі закону про електронні продажу землі

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються торгів земельних ділянок державної та міської власності або прав на них шляхом електронного продажу  був створений і внесений до парламенту два роки тому. У листопаді 2019 року призначені особи прийняли запис у первинному перегляді.

Законопроект змінює стратегію підготовки та напрямки торгів. Відповідно до нього земельні ділянки державної або цивільної власності продаються або переміщуються для використання ізольованими частинами на серйозній підставі, тобто за бартером землі.

Закон передбачає, що обмін землею здійснюється у формі електронного продажу, який здійснюється через Інтернет в рамках електронного обміну, що перебуває у державній власності.

Шлях до продажу землі за бартером повністю обмежений державною владою тільки має особливості:

 • метод планування та ведення бартерних угод в області та оголошення їх результатів;
 • сума, розстрочка і знижка на витрати по зарахуванню і забезпечення учасників. Компенсацію, що виплачується з продажу.
 • Закон вміщує величезні зміни в систему планування та ведення бартерних угод:
 • координатор продажу через індивідуальний запис має свої права в рамках електронного обміну декларації про земельні бартери, підключає архіви та матеріали;
 • координатор поміщає документацію в систему електронного обміну у вигляді окремого електронного запису;
 • оголошення про закриття земельної ділянки на електронній платформі обміну, відображається на єдиному державному порталі земельних аукціонів у вигляді карти даних для частини;
 • у декларації земельної ділянки зазначаються фотографії земельних ділянок;
 • всі етапи обміну землею проходять через систему електронного обміну і об’єднуються шляхом інформування учасників торгів про це в електронному вигляді;
 • дані про учасників торгів не залежать від розкриття до закінчення продажу;
 • обмін землі проводиться в межах видимості принаймні двох завербованих членів;
 • декларації про продаж землі поширюватимуться за 50 днів до запланованої дати їх проведення.

Ці, а також інші правила діють на електронному майданчику УУБ: sale.uub.com.ua.

Загальні стандарти ведення в Інтернеті бартеру

Початкова вартість земельних ділянок встановлюється в залежності від їх характеристик: початкова вартість земель державної та міської сільської власності еквівалентна стандартній грошовій оцінці, а початкова вартість інших земель державної та цивільної власності не може бути нижче основної фінансової оцінки ділянки.

Міра страхової плати за ділянку не може бути нижче 20% від початкової вартості угоди з землею або початкової міри щорічних витрат на використання ділянки.

Витрати по гарантії не повертаються: а) учасникам, якщо ніхто з них не зробив крок до закриття; б) переможцю, на випадок, якщо він не підписав угоду про продаж, не виплатив суму, належну за куплену частину.

Як показують наслідки закриття, угода про купівлю та угоду, орендну плату, надбудови та емфітевзис ділянки завершується продажем землі. Більш того, вони, таким чином, стають тією людиною, яка при обміні запропонував саму непомірну ціну за продавану землю або саму примітну міру оренди.

Біль детально дізнавайтесь на сайті: https://sale.uub.com.ua/news/prodazha-selskohozyaystvennoy-zemli-na-prozorro.